Свински котлети во сос од печурки: Сјаен предлог за совршен ручек


Пролетта, освен убавото време ни донесе и пролетен замор, а оваа чорба успешно го лечи. 300 гр спанаќ 300 гр брокули 1 главица кромид 1 чешне лук магдонос 1 ...
| | веќе видена | слични

Сите знаеме дека многу сол штети на телото, иако му е потребна на човекот да ги регулира течностите и да пренесува електрични импулси меѓу ќелиите. Умерен внес ...
| | веќе видена | слични

Ако сте љубител на печурки сигурно на прво место ви се шампињоните. Се прават различни јадења од нив, салати, пити, главни јадења и предјадења. Здрави се и ...
| | веќе видена | слични

Вкусна посна салата која ќе ја јадете и кога не се посни денови и пост. 300 гр. грашок 1 компир 4 моркови 4 кисели краставички 1 конзерва сардина 300 гр. посен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Позицијата на Франција предизвика револт кај некои членки на ЕУ“, „Париз е осамен во Брисел“, „Париз го блокира пристапувањето на Северна Македонија и ...
сите 1131 | | | веќе видена

Се прават последни дипломатски напори Македонија да добие датум за почеток на преговорите со ЕУ. Државниот врв ќе лобира до последен момент, за позитивна ...
сите 273 | | | веќе видена

Енис Барди е подготвен за настап за Леванте на гостувањето на „Санчес Писхуан“ во Севилја откако ја санира повредата поради која не беше во комбинација на три ...
сите 131 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свински котлети во сос од печурки: Сјаен предлог за совршен ручек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: