В четврток редовна седница на Советот на Општина Кочани, на дневниот ред само 3 точки

11.04.2018 Само три точки има на дневниот ред ќе има на 9. редовна седница на Советот на Општина Кочани. Иако се најавуваше и се очекуваше дека советниците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на градскиот совет за понеделник, 23-ти април ја закажа деветтата седница, на која на дневен ред ќе се најдат 77 точки. Пред советниците ќе се ...
| | веќе видена | слични

77 предлог одлуки на деветтата седница на Советот на општина Охрид. Советниците ќе расправаат по извештаите од програмите за образование, детска и социјална ...
| | веќе видена | слични

12.04.2018 Обезбедени се неопходните финансиски и други средства за учениците од училиштата од Кочани кои го сочинуваат тимот што ќе ја претставува нашата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 191 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Оставки од претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, собранискиот спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за ...
сите 200 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

В четврток редовна седница на Советот на Општина Кочани, на дневниот ред само 3 точки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: