Грабар-Китаровиќ им го честиташе Божик на православните христијани


4 копии

Хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, го честиташе Божик на верниците од христијанска вероисповед кои го слават овој празник според јулијанскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претходната 2018 година, голем број на политичари се најдоа во жижата на интерес на јавноста, поради моменти за кои велат дека не се премногу горди што ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ѝ дадов шанса на колешката да каже свое видување , одговори јавната обвинителка за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска на новинарското прашање што ...
сите 1084 | | | веќе видена

Дали само со одлучна и сеопфатна акција и истрага може да се врати довербата во институциите и во неопходноста за градење на правна држава? Ова прашање повеќе ...
сите 480 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 194 | | | веќе видена

Манчестер Сити не успеа да го победи Тотенхем во премиерлигашката пресметка откако голот на Габриел Жезус беше поништен поради правилото кое беше воведено во ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грабар-Китаровиќ им го честиташе Божик на православните христијани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: