Enrique, David Guetta и The Prodigy во Скопје ова лето!

2 копии

Создадено на Четврток, 31 Март 2016 08:53 По се изгледа Македонија ја чека историска, до сега највозбудлива музичка година, на сите времиња. Како што објави МИА, а МММ дознава од извори блиски до Авалон продукција, ова лето во Скопје свои концерти ќе имаат една од најголемите светски ѕвезди EnriqueInglesias, David Guetta - најголемиот хитмејкер на 21-от век, и The Prodigy – еден од најголемите светски бендови од кога постои светот. Со веќе објавените John Newman и Al Di Meola, ова ќе биде најдобра концертна година во историја на Македонија. Од Авалон не сакаа да ја потврдат веста, но не ја ни демантираа. Само рекоа: Одиме понатаму!
| | веќе видена | слични

Во организација на Авалон продукција ова лето светски популарен диџеј Дејвид Гета , британската група Продиџи , и шпанската музичка ѕвезда Енрике Иглесијас ќе одржат концерти во Македонија. Покрај овие гостувања, Авалон веќе го најави концертот на Џон Њуман, на 21 јуни во арената „Борис Трајковски” во Скопје.Договорите се потпишани и, наскоро концертите ќе бидат официјално објавени.
| | веќе видена | слични
20 копии

Шпанската музичка ѕвезда Енрике Иглесијас, францускиот и светски популарен диџеј Давид Гета и британската група Продиџи, која важи за еден од најдобрите и највозбудливи бендови во светската музичка индустрија, ова лето ќе одржат концерти во Македонија во организација на Авалон продукција. Договорите се потпишани и, како што дознава МИА, наскоро концертите ќе бидат официјално објавени. Покрај овие гостувања, Авалон веќе го најави концертот на Џон Њуман, на 21 јуни во арената „Борис Трајковски“ во Скопје.
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако утринава како гром од ведро небо одекна веста дека најавата на Авалонци оти ќе имаме "бурно музичко лето" не е залудна и тоа значи меѓудругото и концерт на Енрике Инглесијас, официјална потврда не добивме. Евентуалните домаќини на латино заводникот молчат, а бидејќи ниту една поговорка не е измислена без причина ние ќе се држиме до онаа – молчењето е потврда! Концертот на шпанската музичка ѕвезда не е познато кога би се одржал затоа што организаторите – половината молчат и не одговараат на телефонските повици, а другата половина топката ја префрлаат на претходните; но со оглед на тоа дека музичарот веќе има најавено концерти во регионов (на 8 мај е во Загреб, на 10 мај во Комбанк Арената во Белград, на 12 во Букурешт, а на 14 во Бугарија) може само да претпоставиме што би било кога би било и кога отприлика би ни дошол Енрике. А и мај е убав месец! Инглесијас, инаку е на светската турнеја, која го носи насловот "Sex and Love". Во склоп на богатото музичко лето, неофицијално, се разбира, иако договорите ...
| | веќе видена | слични

Светски популарниот латино заводник Енрике Иглесијас, најголемиот хит-мејкер Дејвид Гета и легендарните „Продиџи“ летово ќе одржат концерти во Скопје, во организација на „Авалон продукција“, објави МИА. Продукцијата, која веќе најави неколку спектакли за годинава, меѓу кои концертите на Џон Њуман, Ал Ди Меола и Жељко Бебек во Македонија, како и „Симпли ред“ и „Пласибо“ во Белград и Загреб, сè уште не излегла со официјални информации, а како што пренесе МММ.com.mk, „Авалон“ не сакале да ја потрдат веста, но не ја ни демантирале. Само рекле: „Одиме понатаму!“.Во рамките на својата светска турнеја „Sex+Love“, Иглесијас во регионов ќе настапи од 8-14 мај во Загреб, Белград, Букурешт и Софија, па се надеваме дека наскоро ќе биде потврден концерт и кај нас. Дејвид Гета, пак, до крајот на мај ќе настапува во САД, а меѓу досега закажаните настапи во Европа се само Шпанија и Германија. Слична е ситуацијата и со „Продиџи“, кои засега немаат ниту еден потврден настап во регионов.Дали и кога овие ѕвезди ќе одржат ...
| | веќе видена | слични

Шпанската музичка ѕвезда Енрике Иглесијас кој веќе долго време доминира во областа на латино музиката, светки познатиот диџеј Дејдид Гета и британска група Продиџи се очекува да имаат концерти ова лето во Македонија, организирани од Авалон продукција. Договрите се потпишани и како што дознава МИА, датумите на концертите наскоро ќе бидат објавени. Покрај овие гостувања, Авалон веќе го најави концертот на Џон Њуман, на 21 јуни во арената „Борис Трајковски“ во Скопје.
| | веќе видена | слични

Енрике Иглесијас, диџеј Давид Гета, Продиџи, и уште многу други светски познати ѕвезди во музичката индустрија, ова лето ќе одржат концерти во Македонија во организација на Авалон продукција. Договорите се потпишани и наскоро концертите ќе бидат и официјално објавени. Да не го заборавиме и концертот на Џон Њуман кој Авалон продукција веќе го најави на 21 јуни во арената „Борис Трајковски“ во Скопје. Скопје и Македонија допрва ќе го тресат светски познатите музички имиња.
| | веќе видена | слични
3 копии

Покрај овие гостувања, Авалон веќе го најави концертот на Џон Њуман, на 21 јуни во арената „Борис Трајковски“ во Скопје Шпанската музичка ѕвезда Енрике Иглесијас, францускиот и светски популарен диџеј Давид Гета и британската група Продиџи, која важи за еден од најдобрите и највозбудливи бендови во светската музичка индустрија, ова лето ќе одржат концерти во Македонија во организација на Авалон продукција. Договорите се потпишани и, како што дознава МИА, наскоро концертите ќе бидат официјално објавени. Покрај овие гостувања, Авалон веќе го најави концертот на Џон Њуман, на 21 јуни во арената „Борис Трајковски“ во Скопје.
| | веќе видена | слични

Во јавноста веќе се појавија информации кои ги потврдивме од извори блиски до Авалон Продукција дека наскоро во Македонија свои концерти ќе имаат вистински светски музички ѕвезди. Се работи за една од најголемите светски ѕвезди Енрике Иглесијас, веројатно најголемиот хитмејкер во поново време, Дејвид Гета и легендарните Продиџи, еден од најголемите бендови на сите времиња особено познат по тоа што прави спектакуларни концерти. Ако на ова се придодадат веќе најавените Џон Њуман и Ал ди Меола кои ќе одржат концерти во Скопје и Охрид, сосема јасно е дека Македонија е пред својата најдобра концертна година во историјата. Авалонци не сакаа ниту да ја потврдат информацијата, ниту да ја негираат. Само искоментираа: „Одиме понатаму“.
| | веќе видена | слични

Во организација на Авалон, летниов период кој ни претстои ќе биде дополнително збогатен со жешка и квалитетна музика од музичките ѕвезди Енрике Иглесијас, Дејвид Гета, атрактивните Продиџи и легендата Ал Ди Меола, кои ќе одржат концерти во Македонија. Договорите со овие атрактивни музички имиња се веќе потпишани, а дел од концертите се веќе и јавно најавени, додека другите во најбрзо време ќе бидат и официјално објавени. Картите за концертот на џез легендата на гитара, Ал Ди Меола , кој ќе се одржи на антички театар во Охрид, на 13 август, се веќе пуштени во продажба, по цени од 1.000, 1.500 и 2.000 денари.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влада на Тереза Меј сé уште работи на прашањето што да побара од Европската унија со цел да ја реши загриженоста на пратениците во врска со планот за ...
сите 424 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 364 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша во студиото на Гранд влегла нерасположена, нејзиното однесување го загрижило Саша Поповиќ, но и останатите колеги.Пеачката на снимањето се ...
сите 228 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 26 | | | веќе видена

Грчкиот парламент се очекува во вечерните четврточни часови да го ратификува Преспанскиот договор со Македонија за решавање на деценискиот спор за името на ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Enrique, David Guetta и The Prodigy во Скопје ова лето!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: