Дипломатски скандал: Баришиќ реобјави навредлив твит за претседателот Иванов


Пишува Тодор ПЕТРОВ Илијана Јотова, потпретседател на Релублика Бугарија, дојде во Македонија и од Смилево порача "Да не се лажеме, секој кој има Бугарски ...
| | веќе видена | слични

Пишува Тодор ПЕТРОВ Не се дефокусирајте во јалови расправи дали треба “референдум за консултирање“ кој не е задолжителен или “референдум за одлучување“ кој е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можноста катедралата Нотр Дам да добие нов модерен изглед, предизвика бес ширум Франција и светот, пренесе „РТ“.„Да го сопреме ова лудло. Мораме да покажеме ...
сите 749 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 181 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 115 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Вмро-Дпмне и Коалицијата, Гордана Силјановска Давкова гостуваше во емисијата Еден на Еден и ги покажа своите танцувачки ...
сите 214 | | | веќе видена

Тројцата претседателски кандидати Блерим Река, поддржан од Алијансата за Албанците и Беса, кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова и ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дипломатски скандал: Баришиќ реобјави навредлив твит за претседателот Иванов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: