Дипломатски скандал: Баришиќ реобјави навредлив твит за претседателот Иванов


Пишува Тодор ПЕТРОВ Илијана Јотова, потпретседател на Релублика Бугарија, дојде во Македонија и од Смилево порача "Да не се лажеме, секој кој има Бугарски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пишува Тодор ПЕТРОВ Не се дефокусирајте во јалови расправи дали треба “референдум за консултирање“ кој не е задолжителен или “референдум за одлучување“ кој е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески (40) и неговата две години помлада сопруга Сања биле повеќе од една деценија во врска пред да се ...
сите 12 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Денешното барање на судот да донесе одлука по налог на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 353 | | | веќе видена

Од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека одредениот притвор за Јанакиески и Божиновски се со цел да се дефокусира јавноста. „Доколку судот ги отфрли ...
сите 127 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 216 | | | веќе видена

Различни верзии за бегството на Груевски продолжија и денеска да се објавуваат во медиумите во соседството и во Унгарија. Ако претходните денови се пишуваше за ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дипломатски скандал: Баришиќ реобјави навредлив твит за претседателот Иванов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: