ОЈО отфрли кривични пријави поднесени од Светски македонски конгрес

5 копии

Ова е битка како битката на последниот Мохиканец - ова е битка за опстанокот! Или ќе опстанеме, или ќе изумреме. Токму затоа по секоја цена мора да го ...
| | веќе видена | слични

Во диктатура нема демократија. Но, антидемократија е: За ЕУ и НАТО нема алтернатива! Само неутрална Македонија е без алтернатива! ЕУ и НАТО не се достојни за ...
| | веќе видена | слични

Денес 1 јуни 2018 година, петок, 20.30-22.00 часот, ТВ НОВА емисија “Отворено студио“ на Слободан Томиќ, тема “Името - ерга омнес?!“ Интервју со претседателот ...
| | веќе видена | слични

Македонските православни заедници, кои имаат свои храмови и се дел од Македонската православна епархија за Австралија (Сиднеј), никогаш нема да прифатат каква ...
| | веќе видена | слични

После семакедонскиот протест на македонските заедници од Германија, Швајцарија, Данска, Австрија, Франција, Италија, Австрија, Шведска, Холандија, Луксембург и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 73 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 259 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОЈО отфрли кривични пријави поднесени од Светски македонски конгрес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: