Од утре граѓаните може да извршат увид во Избирачкиот список за референдумот

3 копии

Од утре (9 август) почнува проверката на податоците во Избирачкиот список за спроведување на референдумот на 30 септември. Увидот ќе трае до 23 август 2018 ...
| | веќе видена | слични

Пишува Тодор ПЕТРОВ Заев се пофали дека со Спогодбата Димитрив-Коѕиа, Македонија добила имотен лист. Глуперда... Ај што Македонија е постара од Грција ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Правењето паралели меѓу Шарената револуција и движењето „Бојкотирам“ е исто како да се става равенство меѓу храброста и стравот, меѓу активниот граѓанин кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на дипломатијата прави споредба меѓу Шарената револуција и движењето Бојкотирам. Според него Шарената револуција е жед за ОДГОВОРНОСТ во ситуација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 134 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре граѓаните може да извршат увид во Избирачкиот список за референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: