Светски Македонски Конгрес: СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС

Пишува Тодор ПЕТРОВ Кица Колбе е член на Заедничкиот македонско-грчки интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЗА ПРАВАТА НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКИОТ ДЕЛ НА МАКЕДОНИЈА 5 јули 2019 година, Скопје, Македонија - Сјузот на здруженијата на Македонците и децата бегалци од ...
| | веќе видена | слични

Делегации на здруженијата на Македонците и децата бегалци од Егејскиот дел на Македонија обединети во Сојузот МАКЕДОН неделата што измина положија свежо цвеже ...
| | веќе видена | слични

ПОМЕН ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА ДЕЦАТА БЕГАЛЦИ И СПОМЕН ЗА 70 ГОДИНИ ОД КРАЈОТ НА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО ГРЦИЈА! 4 јули 2019 година, Скопје, Македонија - Делегации на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако Насер Зибер биде мандатар, Алијанса за Албанците би влегла во новата влада заедно со ДУИ. Во сите други комбинации тие се за ДУИ да оди во опозиција, ...
сите 303 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 91 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светски Македонски Конгрес: СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: