Мицкоски на одбележувањето на споменот за петте струмички студенти


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска присуствуваше на одбележувањето на споменот на петте струмички студенти: Пецев, Белев, Јарамов, Топчев ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

‏После 8,5 км поминати низ Беласица планина се наоѓаме на местото каде што на 13 август 1951-та година беа стрелани Топчев, Белев, Пецев, Костуранов и Јарамов. ...
| | веќе видена | слични

Сакаме да понудиме нешто ново авангардно за младите, нешто што ќе значи додадена вредност во нивните животи натаму, што ќе значи доволна провокација и мотив ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој денеска учествуаше на планинарскиот марш „Беласица“, кој се одржува на годишнината од погибелот на петте ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 216 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Брендон Бучард пораснал во сиромашно семејство во Монтана, а денес е најпродаван автор на Нујорк Тајмс. Погледнете ја инспиративната приказна како од мачни и ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски на одбележувањето на споменот за петте струмички студенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: