Женска трка во Скопје за поактивен спортски живот

Редклиф која во 2003 година на Лондонскиот маратон постави рекорд 2 часа 15 минути и 25 секунди ја прифатила поканата на организаторот да дојде во македонската ...
| | веќе видена | слични

И покрај зимските услови во Скопје, утре, според планираното, ќе се одржи првото издание на планинската трка Водно-Матка, која ќе содржи маратон и полумаратон. ...
| | веќе видена | слични

Британката Полa Редклиф (45 години), светската рекордерка во маратон (2:15,25 часа, истрчан на маратонот во Лондон во април 2003 година) ќе биде гостинка и ...
| | веќе видена | слични

Останато

„По синоќешниот немил настан што се случи во зградата на булеварот Кузман Јосифовски Питу број 15 во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром, кога ...
сите 159 | | | веќе видена

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица. ...
сите 162 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 81 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Женска трка во Скопје за поактивен спортски живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: