ЗА ИЛИ ПРОТИВ: Светска банка со коментар за прогесивното оданочување


8 копии

Преку соопштение Македонската асоцијација на банкари се приклучи на бизнис секторот и експертската јавност -  против најавената даночна реформа на Владата. ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Македонската банкарска асоцијација бара одложување на оданочувањето на каматите на депозитите на граѓани најавено за од 2020 година, до влезот на земјата во ...
| | веќе видена | слични

Македонската банкарска асоцијација вчера одржа седница на Собрането на која ги разгледа предложените законски измени што се однесуваат на оданочување на ...
| | веќе видена | слични

Банкарите обединети преку Македонската Банкарска Асоцијација (МБА) во која членуваат сите банки во Македонија, на вчерашната седница ги разгледаа предложените ...
| | веќе видена | слични

Новиот пакет на даночни мерки ја зовре и економската сцена во државава. Бизнисите особено реагираат на зголемувањето на ДДВ-то и промената од пропорционален на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Чудни решенија произлегуваат од главите на млади советници. Ова особено за оданочувањето со даночна стапка од 15 проценти на капитални добивки, на приходите од ...
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА ИЛИ ПРОТИВ: Светска банка со коментар за прогесивното оданочување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: