Ким ветува „резултати“ на втората средба со Трамп

8 копии

Јужнокорејската војска ја укина одредницата „непријателска“ кон Северна Кореја во својата последна воена бела книга. – Одредницата за севернокорејската влада и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, и високиот севернокорејски претставник Ким Џонг Чол, ќе се сретнат в четврток или в петок, објави јужнокорејскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Цените на храната и другите стоки во Северна Кореја се во значителен пораст поради меѓународните економски санкции против Пјонгјанг, објави јапонски „Асахи“. ...
| | веќе видена | слични

 Многу користат јавен превоз, а на станиците наместо реклами има пропаганден материјал во корист на власта. За Северна Кореја и лидерот Ким Џонг Ун постојано ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако Советот на јавни обвинители денеска го констатира престанокот на статусот на десетте помошници на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, тоа ќе ...
сите 459 | | | веќе видена

Во интервју за МРТВ 2, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 311 | | | веќе видена

Јавното обвинителство на Република Македонија вчера ги презеде предметите од СЈО. Со тоа, веќе е извесно дека нивното процесирање во судовите ќе продолжи и ќе ...
сите 180 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 101 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 129 | | | веќе видена

Економската година која ја најавуваше СДСМ се претвори во економска катастрофа за Република Македонија. Македонската економија со оваа неспособна власт го ...
сите 234 | | | веќе видена

Мефали Гури од Скопје, роден 1962 година, е планинарот кој загина на планината Олимп. Информацијата ја потврдија и од Министерството за надворешни работи, но и ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ким ветува „резултати“ на втората средба со Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: