Целиот свет пишува за ова 15 годишно девојче, таа сака промени!


Среде најтоплото лето во шведската историја, Грета Тунберг (15) позната како шведската Малала, одлучи да протестира пред шведскиот парламет, за да ги натера ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупно 50 деца се уште не ја примиле вакцината против морбили во Делчево. Ова е податок кој денес го соопшти директорката на делчевскиот здравствен дом Марија ...
сите 234 | | | веќе видена

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 266 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета денеска испрати честитка до претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, по повод донесувањето на ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Целиот свет пишува за ова 15 годишно девојче, таа сака промени!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: