Светот во паника, а ние си мљацкаме ракчиња од Јапонија

Најповиканите институции не се запознаени со фактот дали во Македонија се набавува храна од Јапонија и дали се планира некакво ограничување на увозот во овој период. Во Македонија никој не знае дали има морска храна од Јапонија, која ако се увезла последнава недела, може да биде штетна по здравјето на граѓаните. Во период кога радиоактивниот облак од Јапонија се наближува до Европа и низ светот владее тотална паника македонските надлежни институции не преземаат посебни мерки, освен што постојано ја смируваат топката дека се е под контрола и дека нема никаква потреба од кревање дополнителна паника. Најповиканите институции не се запознаени со фактот дали во Македонија се набавува храна од Јапонија и дали се планира некакво ограничување на увозот во овој период. - Јас колку што знам, кај нас не се увезува храна од Јапонија од животинско потекло, но не сум сигурен за другите производи од неживотинско потекло. Знам дека сме увезувале производи од Кина и Тајван, ама од Јапонија не се сеќавам. Во секој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 315 | | | веќе видена

Опозицијата во националниот парламент на Унгарија ја доведе во прашање политиката на азил на власта поради аферата со бегството на поранешниот македонски ...
сите 507 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 34 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светот во паника, а ние си мљацкаме ракчиња од Јапонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: