Свет - Семејните тајни на Владимир Путин

За сите светски политичари речиси е невозможно да го сокријат приватниот живот, а најдобар пример за тоа е италијанскиот премиер Силвио Берлускони, кој постојано ги полни насловните страници со секс-скандали, пишува „Тајм“. Западните политичари обично мораат да се соочат со живот во аквариум, но тоа не важи и за стариот пријател на Берлускони, рускиот премиер Владимир Путин. Тој успеа да воспостави информациска блокада за својот приватен живот на начин за кој може да сонуваат другите лидери. Иако Путин повеќе од една деценија владее во својата земја, Русите не можат да видат понова фотографија од неговите две ќерки - Марија, родена 1985 година и Екатерина, родена 1986 година. Постојат противречни извештаи за тоа дали се мажени и во која земја се наоѓаат. Ваквата ситуација носи збунувачки асортиман на теории и на шпекулации за семејниот живот на Путин, кои се уште не се потврдени. Од друга страна, руските медиуми веќе ја знаат пораката од човекот што ја управува Русија– овие работи се надвор од границите. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 160 | | | веќе видена

По двете фатални несреќи и приземјени модели од типот на 737 Макс 8 во целиот свет, Боинг продолжува со производство на проблематичната флота 737 Макс, објави ...
сите 239 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 137 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 227 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност, најавува УХМР за утре. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Прогноза за ...
сите 203 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 151 | | | веќе видена

Ако победи, упорно ќе работи на промена на Уставот, на почитување на меѓународните стандарди и на воведување меритократија во државната администрација, вели ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свет - Семејните тајни на Владимир Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: