И Путин во секс-оргиите на Берлускони

Рускиот премиер Владимир Путин најверојатно ќе биде повикан како сведок во случајот против италијанскиот премиер Силвио Берлускони за неговите сексуални оргии со млади проститутки. Засега сигурно се знае дека Путин бил присутен на барем една забава организирана од Берлускони, каде што било плаќано за секс со млади девојки. Според италијанските медиуми, Путин учествувал на забавата организирана во вилата на Берлускони крај Милано на 25 и 26 април лани. Во тоа време Берлускони бил во врска со малолетната Мароканка Руби. Обвинителството во Милано проверува дали самиот Путин се запознал со Руби или некоја од другите присутни дами на кои им било плаќано за секс. Печатот во Рим тврди дека вилата на премиерот крај Милано е претворена во вистински бордел, каде што Берлускони барал од девојките да ги исполнуваат сите негови сексуални фантазии. Младите девојки добивале пари и скапи подароци. За организацијата на секс-програмата била задолжена поранешната медицинска сестра и стриптизерка Никол Минети, за која ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 2.000 Италијанки потпишаа петиција на интернет со која му порачаа на премиерот Силвио Берлускони дека не се сите жени во Италија проститутки или стриптизети, пренесува МИА. Кампањата под наслов „Баста“ или „Доста“ ја почна левичарскиот весник „Унита“, кој е близок до левицата во Италија. Весникот објави дека петицијата е потпишана од жени што не сметаат дека е успех да ги посетуваат домовите на моќните мажи и од таму да извлекуваат толку пари колку што нормален човек заработува за седум месеци работа. Оваа кампања е слична на минатогодишната, што ја почна весникот „Република“ кога Берлускони повторно се најде во центарот на вниманието поради секс-скандал. Името на кампањата беше „Не сум ти на располагање“. Берлускони (74) се соочува со зголемен притисок од јавноста бидејќи обвинителството во Милано поднесе обвинение дека во своите вили имал секс со неколку проститутки, меѓу кои и 17-годишната Мароканка позната како Руби, која присуствувала на забавите во неговата вила одржани минатата година. Руби ...
| | веќе видена | слични

Додека едни велат дека се срамат што Берлускони е нивен премиер, други сметаат дека тоа е приватна работа и нагласуваат дека критичарите му завидуваат на богатиотполитичар Најновиот секс-скандал на Силвио Берлускони ги подели Италијанците. Обвинувањата дека нивниот премиер плаќал за секс со малолетнички ја разбрануваа јавноста, но не резултираа со едногласна осуда. Додека едни велат дека се срамат што Берлускони ја предводи Италија, други сметаат дека тоа е приватна работа и нагласуваат дека критичарите му завидуваат на милијардерот. - Кому му е гајле. Преку глава ми е од оваа приказна. Она што се случува во домот е негова работа и не сакам да знам ништо за тоа - вели Николета Косимини, сопственичка на бутик за долна облека. Ваквиот став е потсетување на премолчената традиција во Италија, според која успешните мажи ги опсипуваат своите девојки со подароци. Многумина го критикуваат ваквото однесување, но за други е прифатливо. - Оние што велат дека Берлускони треба да се засрами, ги прашувам: „Зошто? Зарем ...
| | веќе видена | слични

Семејствата ги поттикнувале девојките да одат на приватни забави кај премиерот и да го привлечат неговото внимание Повеќе од 2.000 Италијанки потпишаа "он-лајн" петиција со која на премиерот Силвио Берлускони му порачаа дека не се сите жени во Италија проститутки или шоу-герли. Кампањата под наслов "Баста" што значи "доста" ја започна преку интернет левичарскиот весник "Унита" кој е близок до левиот центар. Весникот објави дека петицијата е потпишана од жени кои не сметаат дека е успех да ги посетуваат домовите на моќните мажи и оттаму да излегуваат со толку пари колку што нормален човек заработува за седум месеци работа. Оваа кампања е слична на минатогодишната "Не сум ти на располагање". Дополнителен проблем е што италијанскиот печат, кој забавите кај Берлускони ги опишува како оргии, објави снимки од разговорите на девојките и членовите на нивните семејства. Така може да се слушне мајката да ја прашува ќерката колку пари добила, од што се гледа дека семејствата ги поттикнувале девојките да одат на ...
| | веќе видена | слични

Италија очекува да види дали нивниот премиер Силвио Берлускони ќе застане пред суд, обвинет за сексуални односи со малолетна проститутка. Обвинителите го повикаа на распит, но засега нема официјален одговор од премиерот кој само вели дека судот има политички мотив и ги одрече наводите. На италијанско шоу главна ѕвезда е егзотичната мароканска танчерка чии ноќи со италијанскиот премиер Берлускони и' донесоа слава. Сценското име и' е „Срцекршачката Руби" и таа наголемо се расприкажа. Судиите велат дека имаат докази оти како на 17-годишна девојка, Берлускони и' платил за секс, но таа одрекува. Руби признава дека првата ноќ кај Берлускони примила седум илјади евра бидејќи тукушто дошла во Милано, и' било тешко, па тој и' помогнал. Но му рекла дека има 24, а не 17 години. Негира и Берлускони, но како да ужива во најсериозните обвинувања во неговата кариера. Тој сепак знае дека овој скандал е еден од повеќето, па затоа два пати ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот претседател Џорџо Наполитано изјави дека Италија е во целосен хаос поради најновите обвиненија дека премиерот Силвио Берлускони, плаќал сексуални услуги на малолетни проститутки. Тој истакна дека се надева дека Берлускони што поскоро ќе се појави пред обвинителството во Милано, кое води истрага за новиот скандал, пренесува италијанскиот печат. Од друга страна, Берлускони вели дека нема шанси да поднесе оставка од функцијата премиер и дека нема намера да се појави пред судот бидејќи истрагата е противуставна. - Што, дали сите полудевте? Апсолутно сум спокоен и уживам - одговори Берлускони на новинарско прашање дали ќе попушти пред притисокот од опозицијата за негова смена. Италијанскиот премиер истакна дека го одбил сослушувањето бидејќи нема од што да се срами и дека никогаш не платил за секс. А тоа, според него, важи и за Мароканката Руби за која италијанското обвинителство истражува дали Берлускони и платил за сексуални услуги кога имала 17 години. Тврдењата на италијанскиот премиер ги ...
| | веќе видена | слични

Треба да сум како познатиот филмски херој Супермен за да организирам забави со 24 девојки, изјавил италијанскиот премиер Силвио Берлускони, обидувајќи се на шега да се извлече од скандалот со проституција, кој се заканува да ја урне неговата влада Берлускони (74), кој се соочува со досега најразурнувачкиот скандал во 17-годишната политичка кариера, се пошегувал за време на седницата во парламентот, но не успеал да ги насмее сé поголемиот број членови на опозицијата, бизнисмени и претставници на Католичката црква, кои побараа негова оставка и го обвинуваат дека ја посрамотува Италија пред светот. Италијанскиот премиер е под истрага поради сомневањата дека имал сексуални односи со малолетната танчарка во ноќен клуб Карима Ел Маруг, која тогаш имала 17 години, иако таа демантира дека спиела со Берлускони. Во телефонските разговори, кои биле пратени од обвинителите во Милано, било откриено дека Берлускони трошел големи суми пари на повеќе старлети, наводно во замена за секс. „Кориере дела сера“ пишува дека ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 2.000 Италијанки потпишаа „он лајн“ петиција до италијанскиот премиер. Со неа му порачуваат дека сите жени во Италија не се проститутки. Кампањата под наслов „Баста“ што значи „доста“ има за цел да му укаже на Берлускони дека малубројни се жените кои го изгубиле достоинството посетувајќи ги домовите на моќните мажи и од таму излегле со толку пари колку што може да се заработи за седум месеци. „Немам зборови. Претседателот мора да биде попретставителен пред неговата земја, не само политички, туку и приватно“, вели Алберта, жителка на Италија. „Многу италијански мажи го сметаат за добар пример, дека е моќен и дека може да си ја дозволи секоја жена што ќе ја посака, дури и ако е малолетна“, смета Мадлене, жителка на Италија. Откако италијанскиот Казанова ги отфрли обвинувањата дека е дел од секс забави со оправдувањето дека откако се развел од сопругата е во сериозна врска, јавноста почна да се интересира која е таа мистериозна девојка. Италијанскиот весник „Ла стампа“ тврди дека тоа е ќерката на ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

И понатаму не стивнуваат реациите и најразлични трачеви и нови информации поврзани со секс скандалот на пејачката Јелена Карлеуша и босанскиот фудбалер Огњен ...
сите 216 | | | веќе видена

За Охрид и охриѓани најголемиот празник е Богојавление Водици. Тој е круна на јануарските празнувања. Погледнете го настанот низ фотографиите на фотографот ...
сите 250 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Путин во секс-оргиите на Берлускони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: