Сведок: За каков рекет, мафијашки работи и криминал во СЈО под палка на Јанева зборува Мицкоски?


За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Работните групи на власта и опозицијата денеска не успеаја да се усогласат околу Законот за јавното обвинителство со кој треба да се реши и идниот статус на ...
| | веќе видена | слични

Втората рунда преговори, заврши без успех. Власта и опозицијата се далеку од договор за иднината на Специјалното јавно обвинителство. ВМРО-ДПМНЕ и понатака ...
| | веќе видена | слични

Власта и опозицијата не се договорија за СЈО на денешната куса средба. ВМРО-ДПМНЕ бара да им се прифатат забелешките, власта, пак, вели дека забелешките не им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 250 | | | веќе видена

Американскиот потпретседател Мајк Пенс соопшти дека САД и Турција договориле петдневен прекин на огнот во северна Сирија која ќе им овозможи повлекување на ...
сите 575 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сведок: За каков рекет, мафијашки работи и криминал во СЈО под палка на Јанева зборува Мицкоски?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: