Свечена академија по повод патрониот празник на Охрид

Ученици и наставници од основното училиште „Св. Климент Охридски“-Битола до 2020 година ќе бидат вклучени во меѓународниот проект „Учење за надминување на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Охрид, 7. декември 2018 (ИНПРЕС) – Со бројни манифестации продолжува одбележувањето на 8-ми декември, празникот на Св. Климент Охридски – Патронот на градот. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 6. декември 2018 (ИНПРЕС) – Со отворањето на традиционалната изложба на Фото клубот „Охрид“ и свечената приредба на ОСУ „Св. Климент Охридски“, ...
| | веќе видена | слични
26 копии
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Во првиот дел од отворено Студио 1, новинарите Искра Опетческа и Игор Стефановски кои ги следат денешните судски рочишта ги пренесуваат последните информации ...
сите 185 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Како што веќе најавивме од вечерва па во текот на следните денови, односно за време на овој викенд територијата на балканот ќе го погоди снежен бран кој е во ...
сите 207 | | | веќе видена

Црниот СДСМ целосно изгубил допир со реалноста. Партијата што ја зацрни државата шири манипулации и невистини, велат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на изјавата на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свечена академија по повод патрониот празник на Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: