Првата авторска песна на Лукијан Ивановиќ


2 копии

Еден од финалистите на музичкото натпреварување X-фактор, Лукијан Ивановиќ ја објави својата прва авторска песна. Станува збор за балада под името „Све си мени“, а видео записот е снимен во Бања Лука. Извор: Fox.mk
| | веќе видена | слични

Финалистот во првото издание од регионалниот музички натпревар „Х фактор“, кој стана миленик на женската публика ширум целиот Балкан, Лукијан Ивановиќ деновиве ја претстави својата прва авторска песна насловена „Све си мени“. Талентираниот кантавтор ја потпишува музиката, а за текстот соработувал со Андријана Баралиќ, додека аранжманот и продукцијата се дело на Душан Алагиќ. Песната доби и видео издание во режија на Немања Ивановиќ, а како изгледа и звучи сето тоа можете да видите горе.
| | веќе видена | слични

Лукијан Ивановиќ српскиот музички талент и еден од финалистите на регионалниот музички избор Х-фактор ја објави своја прва авторска песна. Тој беше еден од милениците на женската публика, а сега ги израдува сите свои обожавателки со објавувањето на неговата прва песна и спот, за песната „Sve si meni“ или Ти си ми се. Музиката ја напишал самиот тој, за текстот соработувал со Адријана Баралиќ, а аранжманот и продукцијата е на Душан Алагиќ. Спотот е дело на режисерот Немања Ивановиќ, кој го претставил Лукијан во исклучително секси издание, доловувајќи ја секоја негова емоција од стиховите на песната. Во продолжение погледнете ја првата авторска песна на Лукијан Ивановиќ…
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првата авторска песна на Лукијан Ивановиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: