Во Колумбија уништени 168 лаборатории за кокаин

6 копии

Колумбиската полиција соопшти дека уништила 168 лаборатории за производство на кокаин во операција во една прашума во јужниот дел на земјата. Полицијата нагласи дека минатата недела во прашумата биле откриени и уништени „168 лаборатории за производство на бази за кокаин“, кои припаѓаат на една швајцарска организација. Во текот на операцијата, во која учествувала и војската, се запленети 4,5 тони кокаин во течна состојба, околу 65.000 литри раствор и 2,4 тони тврда материја која се користи за производство на оваа дрога.
| | веќе видена | слични

Пресслужбата на Сириската владина армија објави дека за време на нападот на “умерените опозиционери” кои можем припаѓаат на Слободната сириска армија “Хајат Тахрир ал-шам” во јужниот град Дара се уништени 110 бунтовници и се повредени над 300 лица. Ликвидирани се и 13 теренски команданти, меѓу кои се двајцата високи лидери Абу ал-Манзер Ал-Јордан) и Абу Мухамед ал-Џазави. Прес службата исто така тврди дека се уништени 2 тенкови и 2 возилао со 23 мм зенитни лансери. Распространети се и слики од огромниот експлозија на автомобил со експлозив пред позициите на сириските војници во регионот Ал Манш на град Дара. Автомобилот е погоден и разрушен пред да стигнат до својата цел. Џихадисти го следеа и се втурнале во напад, но биле се убиени.
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата нагласи дека минатата недела во прашумата биле откриени и уништени „168 лаборатории за производство на бази за кокаин“, кои припаѓаат на една швајцарска организација. Во текот на операцијата, во која учествувала и војската, се запленети 4,5 тони кокаин во течна состојба, околу 65.000 литри раствор и 2,4 тони тврда материја која се користи за производство на оваа дрога.
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас за настанот што се случи на 19-ти овој месец во населбата Аеродром. Предметот е оформен во ...
сите 187 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 227 | | | веќе видена

Соопштение од Коалицијата ЗА европска Македонија: Во сабота (22 септември) Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, трибини и ...
сите 70 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
сите 188 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Колумбија уништени 168 лаборатории за кокаин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: