Австрија доби преодна Влада со експерти


4 копии
2 копии

Тајана Гуденус, србинката од Бања Лука која се појавува на контроверзната видео снимка која ја сруши австриската влада, се огласи преку своите адвокати и ...
| | веќе видена | слични

Во аферата на Ибица, со која е урнат австрискиот вицеканцелар и лидер на Слободарската партија на Австрија - FPO, Хајнц-Кристијан Штрахе, една од главните ...
| | веќе видена | слични

Владата во Австрија сега ќе биде водена од нови министри, односно станува збор за преодна Влада предводена од експерти, откако министрите на Слободарската ...
| | веќе видена | слични

Токму во таа вила во познатото шпанско летувалиште, внуката на руски милијардер му постави „стапица“ на лидерот на австриските десничари Хајнц Кристијан ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот заменик-канцелар Хајнц-Кристиан Штрахе поднесе оставка од оваа функција по објавувањето на тајната видео-снимка на која се гледа како тој во Ибица ...
| | веќе видена | слични

Жената која му ја наместила аферата на поранешниот австриски вицеканцелар Хајнц Кристијан Штрахе, кога на Ибица и ветувал договори за градење и продажба на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот австриски вицеканцелар и некогашен лидер на Слободарската партија на Австрија, Хајнц Кристијан Штрахе, најавил дека сака да ја докаже својата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев на денешната 103. седница на Собранието, на која се расправа по реконструкцијата на Владата, го повлече предлогот во исто време да биде и ...
сите 295 | | | веќе видена

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 251 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австрија доби преодна Влада со експерти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: