Две години затвор за Груевски во Тенк, собир пред Судот за негова поддршка (Видео)


Две години затвор за поранешниот премиер, Никола Груевски во случајот Тенк на СЈО. Поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски заработи 6 години и 6 ...
| | веќе видена | слични

Во синоќешното интервју на Сител, екс премиерот Никола Груевски зборувајќи за казната од 2 години затвор изречена за набавка на луксузниот мерцедес, објави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Груевски: Во мое време не познавав ниту еден судија, со мерцедесот се возев 10 до 15 пати Никола Груевски, призна во денешното интервју на ТВ Сител дека се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поранешниот премиер и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Телевизија Сител вели дека сите случаи на Специјалното ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот премиер Никола Груевски кој во случајот на СЈО „Тенк“ доби затворска казна од две години гостуваше во Дневникот на Сител телевизија и даде свој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица. ...
сите 161 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 76 | | | веќе видена

„Секое дете, секој пензионер, секој вработен или невработен граѓанин во Република Македонија, Зоран Заев го задолжи со нови 30 евра пред референдумот. Власта ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две години затвор за Груевски во Тенк, собир пред Судот за негова поддршка (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: