Јас сум неутрален


Каква песна! Сосема неочекувано налетавме на една драгоцена пацифистичка и анти-НАТО химна која не е производ на некаква подмолна пропаганда на Путин туку е ...
| | веќе видена | слични

Македонската пејачка Ленче Кукиќ и српскиот пејач Драган Којиќ Кеба ја отпејаа песната „Треба времена“ во шоуто „Никогаш не е доцна“, па ги кренаа на нозе и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Добро ви е познато дека во регионалното музичко „Никогаш не е доцна“ има и македонски претставници, а меѓу нив и Ленче Кукиќ од Струмица која досега неколку ...
| | веќе видена | слични

Останато

Петнаесетина дена пред распуштање на Собранието, се засилуваат и притисоците овој пратенички состав да не го излгаса Законот за јавно обвинителство, дознава ...
сите 353 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 114 | | | веќе видена

По завршувањето на денешното рочиште за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски ѝ укажа на судијката дека нема да се појави на закажаната интервенција на 4 ...
сите 259 | | | веќе видена

Легендарниот американски кошаркар Коби Брајант вчера го загуби својот живот во хеликоптерска несреќа што се случи во близина на Лос Анџелес. Веста за смртта на ...
сите 254 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 11 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е веќе завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јас сум неутрален

Од:
До кого (е-маил):
Порака: