Сугарески: Над 100 милиони евра инвестиции за патишта во југоистокот

4 копии

Новиот експресен пат Штип – Кочани откри богато археолошко наоѓалиште. Откако пред повеќе од еден месец кај селотo Жиганци беше откриена ранохристијанска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тим од археолози од Штип, Скопје и Прилеп веќе неколку дена работат на доцноантичкиот локалитет Долченица, кај селото Жиганци, каде што поминува трасата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев и СДСМ ја предводат најнеспособната влада во историјата на Република Македонија. Власта целосно потфрли на полето на инфраструктурата и освен да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата предводена од СДСМ продолжува со реализацијата на капиталните инвестиции што се во интерес на граѓаните, економијата и државата. Само во југоисточниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа се најголеми инвестиции до сега и со такво темпо ќе продолжиме и во наредниот период, истакна министерот за транспорт и врски Горан Сугарески при увидот во ...
| | веќе видена | слични

Само во југоисточниот регион, се реализаираат инвестиции од над 100 милиони евра за реконструирање и изградба на патишта. Во тој дел од државата за првпат по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 505 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 161 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 432 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 197 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески: Над 100 милиони евра инвестиции за патишта во југоистокот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: