Десната рака на Трамп, убавата Хоуп Хикс ќе поднесе оставка


7 копии
5 копии

Продолжуваат оставките во Белата куќа. Овојпат главниот економски советник на претседателот на САД Гери Кон го напушти тимот. Дел од американските медиуми ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии
2 копии
9 копии

"Успеал тоа да го направи. Доживотен претседател. Одличен е... и САД "би можела да пробаат такво нешто овие денови",Американскиот претседател ДоналдТрамп ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 327 | | | веќе видена

Кариерата на Огњен Врањеш, односно останувањето во клубот за кој моментно игра е доведена под знак прашалник по откривање на порно аферата со Јелена Карлеуша. ...
сите 226 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десната рака на Трамп, убавата Хоуп Хикс ќе поднесе оставка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: