Ќе следи ли оставка на генералниот секретар на ДИК и сопругата на Игор Милев?


Сите членови на Државата изборна комисија поднесоа оставка, освен претставникот од БЕСА, Ермира Асани-Алија. Сепак се поставува прашањето дали можеби покрај ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Судскиот совет денеска ќе ја одржи 269 седница, на која треба да донесе одлука за објавување оглас за избор на претседател на Апелациониот суд во Скопје ...
| | веќе видена | слични

Да се испочитува стратегијата за реформа на правосудниот сектор на владата и Специјалното јавно обвнителство да продолжи да постои и по 2020-та година. Итно да ...
| | веќе видена | слични

Специјалното јавно обвинителство не се откажува од истрагата во случајот „Талир“ откако се повлече од барањето за замрзнување на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Специјалното јавно обвинителство се откажало од барањето за замрзнување на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, објави ТВ 24. СЈО минатата недела со поднесок до Врховниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Првото е за имотот на ВМРО-ДПМНЕ, а второто за пресудата по спогодба на обвинетиот Ѕвонко Костовски во случајот Пуч, во која Врховниот суд открива дека СЈО го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судот во понеделник ќе прави нов обид да му го достави решението на поранешниот премиер Никола Груевски за издржување на затворската казна од две години за ...
сите 412 | | | веќе видена

Членот на ВМРО-ДПМНЕ, Костадин Богданов, неодамна разрешен од позицијата член на Извршниот комитет на партијата, во гостувањето во емисијата „ 360 степени “ на ...
сите 174 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

Иницијативата Правда за Никола Груевски бара и очекува кривичниот совет внимателно да ги согледа сите факти и аргументи наведени во жалбата на пратеникот ...
сите 98 | | | веќе видена

Во атарот на селото Негорци, во близина на Невропсихијатриската болница, ќе се гради стационар за бездомни животни во општина Гевгелија, е договорено денеска ...
сите 75 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор добија петте лица осоминичени во случајот на СЈО „Империја“, Јордан Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска и Тодор ...
сите 200 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 51 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена

Собранието го отфрли барањето за расправа за законот за амнестија за осудените за настаните од 27 април. Парламентарното мнозинство не го прифати барањето на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе следи ли оставка на генералниот секретар на ДИК и сопругата на Игор Милев?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: