Судот одреди притвор за тројца од „Дурмо турс“ за автобуската несреќа кај Ласкарци


Три од шесте барања за притвор на Основното јавно обвинителство доцна синоќа се прифатени од страна на судот за автобуската несреќа кај Ласкарци минатиот месец ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Младата Ерза Османи е девојката која е најмлада жртва од кобната несреќа која се случи кај Ласкарци минатиот месец. durmo turs Д-р Алберт Леши, од Клиниката за ...
| | веќе видена | слични

Уште една голема трагедија поврзана со автобуската несреќа кај Ласкарци вчера ја потресе Македонија, кога почина 19-годишната девојка која беше тешко повредена ...
| | веќе видена | слични

Почина 19-годишната девојка на која ѝ беше ампутирана ногата по автобуската несреќа кај селото Ласкарци. Таа беше во критична состојба повеќе од еден месец, а ...
| | веќе видена | слични

Уште едно семејство е завиено во црно. Тажна вест излезе од скопските клиники каде скоро месец дена лежеше 19 годишна девојка која на 13 февруари беше во ...
| | веќе видена | слични

Тешко повредената девојка во трагичната несреќа кај Ласкарци почина на КАРИЛ. 19 годишната студентка е 16-тата жртва на превртениот автобус на “Дурмо турс”. 40 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ, денеска почина уште една жртва од страшната сообраќајна несреќа, која се случи на 13-ти ...
| | веќе видена | слични

Уште една жртва на трагичната автобуска несреќа на патот Скопје – Тетово. Денеска, на повредите им подлегна 19-годишната девојка, на која, по несреќата и беше ...
| | веќе видена | слични

Деветнаесетгодишната девојка на која и беше ампутирана ногата по кобната сообраќајка кај Ласкарци каде што се преврте автобус на „Дурмо турс“ денеска починала ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Енис Барди е подготвен за настап за Леванте на гостувањето на „Санчес Писхуан“ во Севилја откако ја санира повредата поради која не беше во комбинација на три ...
сите 130 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судот одреди притвор за тројца од „Дурмо турс“ за автобуската несреќа кај Ласкарци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: