Двајца мртви во Народната библиотека во Белград, се задушиле од неисправни противпожарни апарати


Две лица загинаа во Народната библиотека во Белград и Министерството за внатрешни работи потврди дека тие се задушиле. Српските медиуми објавија дека станува ...
| | веќе видена | слични

Најмалку две лица загинаа во судар на патнички воз и камион за отпад на североистокот на Тексас, соопштија локалните власти. Брзата помош соопштила дека 11 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Само оние што ќе гласаат „за“ или „против“ во недела ќе учествуваат во одлуката за иднината на Македонија. Бојкотот не се калкулира никаде, порачаа вчера ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца мртви во Народната библиотека во Белград, се задушиле од неисправни противпожарни апарати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: