Судијата Панчевски може да биде суспендиран додека трае процесот за АКМИС-от


Судскиот совет по службена должност ги побарал обвинението за екс претседателот на скопскиот Кривичен суд, и отвори предмет по поднесена иницијатива за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обвинителството не е заинтересирано за случајот со неколкуте туристички агенции кои постојано ги добиваат тендерите од институциите. Не гледа повреда на ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство вчера поднесе обвинение против екс претседеталот на Кривичниот суд Скопје Владимир Панчевски за злоупотреби на АКМИС системот. ...
| | веќе видена | слични

Го правеа АКМИС за да ги дели предметите по случаен избор, но Владимир Панчевски ги местел сам. Ова е дел од обвинението за поранешниот претседател на Кривичен ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од три и пол години поранешниот претседател на скопскиот кривичен суд Владимир Панчевски, лично наредувал кој судија да води конкретни предмети. ...
| | веќе видена | слични

,,Со денешниот фингиран предмет за АКМИС системот, власта потонува скоро 47 судии и исто толку јавни обввинители во прв степен, и сите судии кои постапуваат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска треба да му го довери мандатот за составување нова влада на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Врачувањето е ...
сите 683 | | | веќе видена

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 759 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, треба да има завршен состанок, по што би требало да биде закажана ...
сите 491 | | | веќе видена

Дел од граѓаните на земјава имаа и оставено свои вредни предмети, накит, документи, хартии од вредност или пари сефовите на Еуростандард банка. Тие се ...
сите 107 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 168 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судијата Панчевски може да биде суспендиран додека трае процесот за АКМИС-от

Од:
До кого (е-маил):
Порака: