Светско првенство во фудбал за жени, во главна улога Екваторијална Гвинеја. Звучи познато? Овој пат станува збор за натпревар помеѓу Австралија и Екваторијална Гвинеја кога една од дефанзивните играчи на вторите буквално ја фати топката во раце и ја задржа неколку секунди. Сепак, тоа не беше доволно за судијата да покаже на белата точка во полза на „кенгурките“. На крај, Австралија успеа да победи со 3-2.
| | веќе видена | слични

Погледнете што се случи на Светското првенство за жени на натпреварот помеѓу Австралија и Еваторијална Гвинеја. Дефанзивката Бруна, од Екваторијална Гвинеја ја зема топката во раце. Судијата не досуди пенал, а никој не знае зошто. Пенал човеку, чист како солза, пенааал!
| | веќе видена | слични

Една од репрезентативките на Екваторијална Гвинеја на натпреварот против Австралија во рамките на Светското првенство во фудбал за жени со двете раце ја прифати топката во својот шеснаесетник, но судиите не досудија пенал и дозволија играта да продолжи. И покрај реакциите на Австралијанките, судиите не ја поправија очигледната грешка, која на крајот сепак не влијаеше на конечниот победник бидејќи Австралија славеше со 3:2. Сепак, ваква грешка на натпреварување кое се одржува во организација на ФИФА треба да ги подзамисли челните луѓе на светската куќа на фудбалот какви се’ судии ја делат правдата на натпреварувања од ваков ранг.
| | веќе видена | слични

На натпреварот помеѓу Австралија и Еваторијална Гвинеја, во рамките на Светското првенство во фудбал за жени се случи неверојатен превид за судиите. Имено, во 16. минута, при водство за Австралија од 1:0, по одлична шанса за гол, австралијанките го погодија дирекот од голот на ЕГ. И одбранбената фудбалерка наместо (со нога) да ја расчисти ситуацијата, таа едноставно се стави во улога на голман и си ја фати топката во раце. Бадијала беа протестите на австралијанките, пенал немаше. За да се задоволи правдата, на крајот Австралија победи со 3:2. Очигледно некој во ФИФА мора да поведе сметка какви судии праќа на големите натпреварувања, а судиите треба да одговараат за својот превид. Прво треба да одговорат како стојат со видот...
| | веќе видена | слични

"Неверојатен превид на судиите се случи на Светкото првенство во фудбал за жени кога една од репрезентативките на Екваторијална Гвинеја со двете раце ја фати топката во својот шеснаесетник, а судиите одлучија играта да продолжи и да не досудат најстрога казна. "
| | веќе видена | слични
2 копии

Интересна ситуација се случи на натпреварот на Светското првенство за жени помеѓу репрезентациите на Австралија и Екваторијална Гвинеја. При водство на Австралија од 1:0, одбранбената фудбалерка на Екваторијална Гвинеја, Бруна на општо запрепастување, си ја зеде топката в раце, и тоа откако ’бубамарата’ ја погоди стативата. Но, судијата на овој натпревар направи катастрофален превид и не досуди пенал за Австралија, откако фудбалерката на Гвинеја си ја фати топката во раце, и после неколку секунди ја пушти и продолжи да игра.
| | веќе видена | слични
2 копии

Судијата можеби не виде, проценете вие, имаше ли игра со рака? За време на синоќешниот натпревар помеѓу Австралија и Екваторска Гвинеја во рамките на Светското првенство за жени во Германија се случи невидена грешка на судијата. Имено, една од фудбалерките на Екваторска Гвинеја ја фати топката во раце, ја задржа неколку секунди пред да ја пушти, но за судијата тоа не беше доволно да покаже на белата точка. Шокантно, но се случи! Сепак, Австралијанките нема да бидат премногу бесни на судијата бидејќи го добија натпреварот со 3:2. Извор: 24 Фудбал Врати се назад
| | веќе видена | слични

Сериозен превид на главниот судија на мечот од СП во жени меѓу Австралија и Нова Гвинеја. Спорната ситуација за среќа не влијаеше на конечниот исход кој беше во полза на Австралија 3-2.
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 113 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 97 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 86 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 128 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема пенал?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: