Поклопените термини за судења го одложија рочиштето за „шлаканиците во Центар“


4 копии

Во Кривичниот суд денеска повторно е одложено судско рочиште на специјалното јавно обвинителство. Судењето за предметот „шлаканиците во Центар“, кое требаше да ...
| | веќе видена | слични

Најстариот предмет на Специјалното обвинителство за насилствата и шамарите во Oпштина Центар по нарачка на Никола Груевски и Миле Јанакиески пак се одложи ...
| | веќе видена | слични

Повторно е одложено судењето судското рочиште за предметот „Насилство во Општина Центар“, на СЈО. Судијата Душан Јосифовски, кој го води овој предмет, и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кривичниот суд во Скопје повторно ја одложи седницата за оценка на обвинителниот акт за случајот на СЈО – „Талир 2“ за незаконската градба на партиското ...
| | веќе видена | слични

Дали предметот на СЈО познат под името „Титаник“ почна да тоне? За само две недели случајот за изборните нерегуларности во кои се обвинети поранешни ...
| | веќе видена | слични

Основниот суд Скопје 1 поради критиките во јавноста за пречестото одлагање на најголемиот предмет во одделението за организиран криминал „Титаник“ за изборни ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Рочиштето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство денеска е одложено поради здравствени причина на еден од обвинетите. Како што соопштија од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Како што соопштија од Основен суд Скопје 1- Скопје судењето е одложено заради отсуство на еден од обвинетите кој до судот доставил документација дека врз него ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и топло. Ќе дува слаб до умерен западен ветер, особено изразен во западните делови. Попладне во ...
сите 249 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 217 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, неговата сопруга и синот се уште живеат во станот во скопската населба Автокоманда, бидејќи „Вила Македонија“ не е ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поклопените термини за судења го одложија рочиштето за „шлаканиците во Центар“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: