СЈО се враќа во судот во потрага по пресуди


9 копии
3 копии

Судскиот процес започна во средата кога воведен говор даде обвинителката Вилма Рускоска и адвокатите на дел од обвинетите, а продолжи вчера со воведни говори ...
| | веќе видена | слични

Судскиот процес за организираниот напад на Собранието на 27 април лани кој почна на 22 август и утринава го има третото продолжение, почна со шпекулации дека ...
| | веќе видена | слични

Бранителот на Митко Чавков, адвокатот Сашо Дукоски, во воведниот говор рече дека Чавков дал наредба за упад на полициските сили во Собрание и за употреба на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Љупчо Димовски не давал инструкции како да се отвори собраниската врата, туку правел махинални гестикулации со рацете, тврди неговиот адвокат. ...
| | веќе видена | слични

Второто рочиште од судскиот предмет за насилството во Собранието, во кој 33 лица се обвинети за втурнување и агресија во Собранието на 27-ми април минатата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЈО се враќа во судот во потрага по пресуди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: