Судбината на вашиот знак е запишана уште пред да се родите- овие пријатни и непријатни ситуации ќе ве следат во текот на животот

2 копии

Секој хороскопски знак има своја низа проблеми и несреќи кои го следат. И покрај тоа што секој човек е различен, постојат одредени нешта со кои скоро сите се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Симптомите на ракот на белите дробови можат да бидат различни, од болки во градите до отежнато дишење. Меѓутоа, наизглед безопасната промена како што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секој кој сака да заштеди енергија и да ги намали трошоците, облеката ја суши во затворена просторија во куќата. Но постои проблем кој многумина не го ...
| | веќе видена | слични

Сите луѓе кои се жалат дека имаат краток здив и дека не можат убаво да дишат, треба да се обратат за лекарска консултација. Ова нарушување на латински се ...
| | веќе видена | слични

Родителите на четиригодишниот Франкиј Делгаде, кој почина неколку дена по одморот на езеро, поради симптомите на т.н. „суво давење’ (секундарно давење), ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До 80 отсто од донираните бели дробови никогаш не стасуваат кај примател бидејќи се премногу оштетени за трансплантација. Но, еден истражувачки тим пронајде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 275 | | | веќе видена

 Иако е припадничка на кралското семејство откако се омажи со принцот Хари, сепак Меган Маркл во многу ситуации покажала дека е иста како сите „обични луѓе“. ...
сите 111 | | | веќе видена

Во вечерашната  втора полуфинална вечер во која ќе настапи и македонската претставничка Тамара Тодевска се наоѓаат и две земји кои според обложувалниците , со ...
сите 115 | | | веќе видена

И САД и Русија имаат заеднички интерес за бројни глобални прашања. Но, честопати се на спротивните страни, иако споделуваат иста цел. Американскиот државен ...
сите 110 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена

Бензините поевтинија за денар , дизелот поскапе за половина ..Поголеми поместувања нема.. Од владата оценија , пристапот е коректен , иако пазарот е ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судбината на вашиот знак е запишана уште пред да се родите- овие пријатни и непријатни ситуации ќе ве следат во текот на животот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: