И општина Карпош со субвенции за жителите кои ќе купат велосипед

3 копии

Советниците во општина Карпош денеска ја изгласаа предлог-одлуката за распишување на Јавен оглас и спроведување постапка за одобрување субвенции на жителите на ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје интензивно работи на креирање јавен транспорт којшто е економски ефикасен и не го загадува воздухот. Градоначалникот Шилегов денеска најави три ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Советот на Општина Карпош ја изласа предлог-одлуката за давање на согласност за распишување на јавен оглас и спроведување постапка за одобрување субвенции на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руската авиокомпанија „Аерофлот“ ќе ја откаже до ноември нарачката на 20 авиони „Боинг 737 Макс“, освен ако компанијата Боинг може да и гарантира безбедност на ...
сите 239 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 157 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 178 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 226 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 143 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера се сретна со жителите на Неготино. Меѓудругото, Мицкоски ги коментираше и пресудите за настаните на 27 април и ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И општина Карпош со субвенции за жителите кои ќе купат велосипед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: