Се очекува 2019-та да биде година на електрични возила на македонскиот пазар


8 копии

Субвенции, станици за полнење и најави за нови модели на електричните возила. Според најавите, 2019 треба да биде година на возила со 0 емисија на штетни ...
| | веќе видена | слични

Сопствениците на мобилни телефони, практично сите ние, го знаат влијанието на ладното време на батеријата. Се чини дека сопствениците на електрични автомобили ...
| | веќе видена | слични

Ако ” Фолксваген ” успее во својата намера, тоа ќе биде благодарение на радикална и ризична стратегија, што настана по најголемиот скандал во неговата историја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германскиот автомобилски гигант „Фолксваген“ трга во реализација на својот амбициозен план да стане лидер на пазарот за електрични возила, во што вложува 80 ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се очекува 2019-та да биде година на електрични возила на македонскиот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: