Во Ливерпул 100% сигурни дека Суарез останува и наредната година


“Напаѓачот Луис Суарез ќе остане во Ливерпул и наредната сезона” - категоричен е спортскиот директор наанглискиот фудбалски клуб, Иан Ејри. Само ден порано во локалните медиуми се појавија информации дека уругваецот е потготвен да ги ислуша понудите на водечките европски клубови. “Зборовите на Суарез најверојатно се извртени при преводот. Сигурен сум 100% дека ќе остане во Ливерпул и по завршувањето на оваа сезона. Ние се радуваме поради фактот што Луис е со нас а и он ужива во престојот во Ливерпул” – дополни Ејри.
| | веќе видена | слични

Најдобриот напаѓач на Ливерпул, Луис Суарез често ги полни медиумите поради грубите стартови, а тоа што го направи на заедничкиот тренинг со женската екипа на Ливерпул е веројатно премногу и за него.
| | веќе видена | слични

Контроверзниот уругвајски напаѓач во Ливерпул овојпат навистина претера. Напаѓачот на „црвените“ надалеку е познат по своите груби стартови, но тоа што го направи на заедничкиот тренинг со женскиот тим на Ливерпул веројатно е премногу и за него. Тој и направи лизгачки старт на девојката, која за среќа помина без повреда.
| | веќе видена | слични

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 158 | | | веќе видена

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 228 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 74 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет на Европската Унија и Република Македонија.На ...
сите 196 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 13 | | | веќе видена

Австрискиот министер за внатрешни работи, Херберт Кикл, рече дека и понатаму се разговара со земји од Западен Балкан за основање центри за прифаќање азил во ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Ливерпул 100% сигурни дека Суарез останува и наредната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: