Студентите во Тирана на протест, бараат намалување на партиципацијата за високото образование


Илјада студенти на државните факултети денеска во Тирана го блокираа сообраќајот пред Министерството за образование барајќи намалување на партиципацијата за ...
| | веќе видена | слични

Протестите на студентите во Албанија, отворија дебата и ги извадија на виделина проблемите со кои се соочуваат и студентите во Македонија. Образованието во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Студентските протести ја вратија албанската опозиција во законодавниот дом, чија работа ја бојкотира подолг период. Додека во Парламентот се одвива жешка ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии

Студентите во Албанија вчера масовно го блокираа сообраќајот во Тирана откако владата не ги исполни нивните барања да го подобри образовниот систем и да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По двочасовни договарања меѓу студентите, одлучено е да го одложат отпочнувањето штајк со глад најавен за вечерва, но да ги радикалзираат протестите. Тие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Студентите во Тирана на протест, бараат намалување на партиципацијата за високото образование

Од:
До кого (е-маил):
Порака: