Најмалку 10 лица загубија живот во студеното невреме во источниот дел на САД


Најмалку 10 лица загубија живот во студеното невреме во источниот дел на САД Снежно невреме што денеска го зафати атланскиот брег на САД, предизвика откажување на летови, гужви на патиштата и затворање на училишта и владини институции, додека силни ветрови дуваа во средниот дел на земјата во студениот бран што досега уби најмалку десет лица. Се очекува дека првиот поголем снег на источниот брег ќе достигне височина oд 20 сантиметри во северна Вирџинија, Мерилеенд, Пенсилванија, Делавер, како и на југот на Нова Англија, извести сојузната метереолошка служба. Снежната луња досега мина низ Вашингтон, каде се затворени канцелариите на сојузната влада. Во соседниот Делавер, гувернерот донел одлука да се затворат канцелариите на државната управа и ги предупреди жителите да не излегуваат на лизгавите улици. Улиците во Њу Џерсси станаа поприште на бројни судири и тешки сообраќајни несреќи, вклучувајќи и една приколка и автобус кои излетале од автопат. Болнички извори во Оклахома соопштуваат дека зимското ...
| | веќе видена | слични

Снежно невреме што денеска го зафати источниот, атлански брег на САД, предизвика откажување на летови, гужви на патиштата и затворање на училишта и институции, додека силни ветрови дуваа во средниот дел на земјата. Студениот бран однесе најмалку десет животи досега. Се очекува дека првиот поголем снег на источниот брег ќе достигне височина oд 20 сантиметри во северна Вирџинија, Мериленд, Пенсилванија, Делавер, како и на југот на Нова Англија. Снежната луња досега мина низ Вашингтон, каде се затворени канцелариите на сојузната влада. Во соседниот Делавер, гувернерот донел одлука да се затворат канцелариите на државната управа и ги предупреди жителите да не излегуваат на лизгавите улици. Низ улиците во Њу Џерси има бројни тешки сообраќајни несреќи, вклучувајќи и една приколка и автобус кои излетале од автопат. Болнички извори во Оклахома соопштуваат дека зимското невреме предизвикало смрт на најмалку десет лица, кои настрадале во сообраќајни несреќи или паднале во студена вода. Њујорк поради снегот прогласи ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 205 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ Наместо да шират лажни вести за Договорот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе учествуваат на референдумот во недела. ...
сите 249 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 200 | | | веќе видена

Во петок ќе имам состанок во Министерството за финансии на кој дефинитивно ќе утврдиме дали ќе има ребаланс на Буџетот или не и ако го правиме кога ќе го ...
сите 67 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 155 | | | веќе видена

Од таборот на Роналдо не го премолчеа вчерашниот избор на ФИФА за најдобар фудбалер во годината, овој пат зајадлив коментар беше постиран од инстаграм профилот ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку 10 лица загубија живот во студеното невреме во источниот дел на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: