Сараево како Венеција: Центарот на градот поплавен (ВИДЕО)


Граѓаните уште тагуваат по професорот Алмир Бркиќ, неговата сопруга Ламија и ќерката Ф.Б. кои загинаа во сообраќајна несреќа која во петокот се случи на ...
| | веќе видена | слични

Еден од сведоците на свирепото убиство на сараевскиот одбојкар Амар Капаџиќ открил дека бил на местото на настанот само три минути по злосторството. -Кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Професорот по математика во Средно сообраќајно училиште во Сараево, 38-годишниот Алмир Бркиќ, неговата сопруга 38-годишната Ламија Слимовиќ и 6-годишната ќерка ...
| | веќе видена | слични

Деветгодишното момче чии родители загинаа во стравична несреќа кај Сараево вчера нема тешки повреди. Момчето е згрижено на Клиниката за неврохирургија каде е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во стравична сообраќајна несреќа, која се случила на автопатот А1 во тунелот Игман во Сараево, професорот по математика Алмир Бркиќ, неговата сопруга и ...
| | веќе видена | слични

Во тунел кај Сараево се случила тешка сообраќајна несреќа во која животот го изгубиле тројца, меѓу кои и едно дете. Како што било потврдено од официјално лице, ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 267 | | | веќе видена

СДСМ ги почитува европските принципи за слобода и демократија и затоа го поддржува развојот на медиумите и слободата на говорот и аргументираната критика. Ја ...
сите 161 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 144 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сараево како Венеција: Центарот на градот поплавен (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: