Струмичките земјоделци паничат оти нема извоз на зелка во Русија


Закочи извозот на македонската зелка кон Русија што предизвика редуциран откуп и пад на откупната цена во струмичко. Речиси сите компании го намалија откупот, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство да превземе мерки за да се ублажи катастрофалната состојба со откупот и пласманот на пролетната зелка од струмичко. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Откупната цена од осум до 10 денари по килограм ги мобилизира струмичките земјоделци да побараат итна средба со ресорниот министер, со цел надминување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Синдикатот на земјоделци од Струмица бара итна средба со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски. Причина за тоа се ниските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поминаа 7 дена од нашата реакција, за проблемите кои се јавуваат во врска со откупот со пролетната зелка во струмичкиот регион, истакна Ромео Тренов од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Лажни и невистинити се тврдењата на ВМРО ДПМНЕ дека дел од откупувачите не откупуваат зелка и дека се врши притисок да не се откупува зелка од земјоделците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис инсистира дека на клубот му била понудена шанса да го потпишат Кристијано Роналдо. Португалецот, наместо во ...
сите 214 | | | веќе видена

Нормализиран е сообраќајот на регионалниот пат Куманово- Свети Николе кај месноста Мездра, откако претходно беше во прекин поради сообраќајна незгода. Како што ...
сите 237 | | | веќе видена

Во сите 15 градови во кои беше организирана забавата, вкупно немаше посетители ни колку што доаѓаат на концерт на просечен гаражен бенд од соседството. ...
сите 49 | | | веќе видена

Македонската радио-телевизија прво најави дека ќе обезбеди пренос во живо од главната прослава на Градскиот парк во Скопје, а потоа во последен момент ја смени ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струмичките земјоделци паничат оти нема извоз на зелка во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: