Екипите на ЕВН Македонија ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа

6 копии

Големо невреме проследено со обилни врнежи од дожд и снег предизвикаа прекини во снабдувањето со електрична енергија во југозападниот дел на Македонија. Без ...
| | веќе видена | слични

Во редакцијата на Точка пристигна мејл од загрижен граѓанин на струшко-охридскиот регион, кој нѝ испрати фотографии од моменталната состојба во овие општини. ...
| | веќе видена | слични

Демант на изјава објавена на http://vecer.mk/makedonija/da-ne-se-lazheme-evn-ne-si-ja-vrshi-svojata-r...МЕПСО во целост ја отфрла како невистинита изјавата и ...
| | веќе видена | слични

Вчера, поголемиот дел од Струга останал без електрична енергија поради снежните врнежи кои попладнето и во текот на ноќта го зафатија овој регион, заедно со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Непристапните терени и лошите временски услови ја отежнуваат работата на екипите кои на терн ги отстрануваат дефектите на електричната мрежа од кои без струја ...
| | веќе видена | слични

Во Охрид, состојбата се нормализира, со снабдувањето со електрична енергија откако се санирани дефектите. Се уште има испади од системот, но тие се ...
| | веќе видена | слични

Интензивните врнежи од снег во изминатите 24 часа, создадоа големи потешкотии во нормалното одвивање на животот на жителите од кичевско – бродскиот регион. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 242 | | | веќе видена

Во Кичево се одржа трибина на тема „Што е референдум и зошто треба да се гласа“, кои се последиците по земјава ако референдумот биде неуспешен, каде се младите ...
сите 37 | | | веќе видена

Во охридската полиција утрово се приведени шест лица, странски државјани без документи за идентификација, за кои постои сомневање дека се илегални имигранти. ...
сите 58 | | | веќе видена

На првиот ден од неделата што завршува со референдум , министерот за надворешни работи Никола Димитров на прес конференција во Владата преку табли со напишани ...
сите 45 | | | веќе видена

Новата верзија на популарниот OnePlus 6 доаѓа со голем број на исти опции, а од новитетите најмногу се истакнува поголемиот екран и селфи камерата која што ...
сите 58 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екипите на ЕВН Македонија ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: