Стрипови, кратки филмови и облека за лица со оштетен вид

Инвентивни проекти на македонски автори и дизајнери ќе бидат дел од содржините на претстојниот фестивал на креативни индустрии „Скопје креатива 2017“ (4-6 мај, ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на претстојниот „Скопје Креатива 2017“ (4-6 мај МКЦ), дел ќе бидат и бројни инвентивни проекти на македонски автори и дизјанери. Во продолжение ви ...
| | веќе видена | слични

Инвентивни проекти на македонски автори и дизјанери ќе бидат дел од содржините на претстојниот фестивал на креативни индустри „Скопје Креатива 2017“, кој ќе се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Домот за култура „Ацо Шопов“-Штип синоќа се одржа промоција на кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ , Илчо Захариев и на советничката листа од 23 ...
сите 140 | | | веќе видена

 Човечкото тело е комплициран механизам кој е под влијание и на надворешни, и на внатрешни фактори. Многу психолози се согласни дека телото праќа сигнали кои ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стрипови, кратки филмови и облека за лица со оштетен вид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: