Стрип-карикатура на Лазо Плавевски

Лазо Плавевски на Окно: Пет карикатури од Лазо Плавевски: „Е како бе началниче - не си ти?“ Карикатури на Лазо Плавевски: Готов е! Извонредни карикатури на Лазо Плавевски за прислушувањето Темниот вилает во карикатурите на Плавевски Овците, лавовите и началниците во карикатурите на Лазо Плавевски Лазо Плавевски: море од „овчетина“ Постари карикатури од Лазо Плавевски на Окно можете да погледнете овде
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев вчера на два пати ја пласираше тезата дека Груевски бил киднапиран. Со сета тежина на премиерската функција, Заев вчера на два пати ја обвини ...
сите 162 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 200 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 363 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 170 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 75 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стрип-карикатура на Лазо Плавевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: