Хоророт „The Devil Inside“ неочекувано најдобар

„The Devil Inside“ кој критичарите веќе го прогласија за „најлош филм за 2012“ година е неочекуваниот победник на првиот „вистински“ филмски викенд во Северна Америка во новата година. Нискобуџетниот филм, кој „Парамаунт“ го купи за 1(еден) милион $ викендов заработи 34,5 милиони $ и по две седмици го симна од тронот четвртото продолжение од серијалот „Невозможната мисија“ со Том Круз во главната улога, кој остана на 2. место со заработени 20,5 милиони $. Сепак „Mission: Impossible -- Ghost Protocol“ досега вкупно заработи одлични 430 милиони $, a „Парамаунт“ во филмот вложи 145 милиони $. Успехот на „The Devil Inside“ означи силен почеток на новата филмска 2012 година, како една од најдобрите премиери во јануари во историјата на американскиот бокс офис. Сепак, според анкетите на публиката, во најголем број млади луѓе под 35 години, филмот е вистинска катастрофа. Според порталот Rotten tomatoes „Ѓаволот“ со рејтинг од само 7% е филм „со најлош завршеток во поновата историја...“ На третото место се најде ...
| | веќе видена | слични

Млада девојка која го истражува егзорцизмот на нејзината мајка, по некое време и самата влегува во светот на темнината, е кратката содржина на новиот хорор филм од кој се тресе цела Америка. Нискобуџетниот хорор "The Devil Inside", кој многумина го нарекуваат како еден од најстрашните филмови снимени досега, на општо изненадување станал најгледан во американските кино сали, оставајќи го позади себе холивудскиот блокбастер 'Невозможна Мисија' со Том Круз во главната улога. Филмот на Вилијам Брент Бела кој вреди само милион долари, за првиот викенд заработил 35 пати повеќе од вложеното. Во него станува збор за млада девојка која го истражува егзорцизмот на сопствената мајка, а подоцна и самата ќе се најде во светот на темнината и стравот. Успехот на "The Devil Inside" изненадува и покрај тоа што критичарите го оцениле како катастрофален.
| | веќе видена | слични

На изненадување на многумина, хорор филмот ’Devil Inside’ во својот прв викенд на прикажување го зазеде првото место на најгледани филмови во американските кино сали. Така од прво место го симна очекуваниот кино хит ’Mission Impossible: Ghost Protocol’, но и вториот дел на Шерлок Холмс. Нискобуџетниот хорор, за кој пишувавме пред десетина дена е приказна за жена која е опседната со зли духови и за нејзината ќерка која се обидува да и помогне. Иако на филмот му беше предвидена заработка од 15 милиони долари, само во првиот викенд заработи 34,5 милиони долари. Бројките во овој случај дефинитивно се изненадувачки, особено ако се земе предвид дека е снимен за само 950.000 долари. Погледнете го трејлерот за да се уверите колку е страшен филмот!
| | веќе видена | слични

На изненадување на многумина, хоророт 'Devil Inside' во својот прв викенд на прикажување го завземал првото место на најгледани филмови во американските кино сали. Така од прво место го симнал очекуваниот кино хит "Mission Impossible: Ghost Protocol", но и вториот дел на 'Sherlock Holms'. Нискобуџетниот хорор е приказна за жената која е опседната со лоши духови и за нејзината ќерка која се обидува да и помогне. Иако за филмот била предвидена заработка од 15 милиони долари, тој засега заработил 34,5 милиони долари. Бројките во овој случај дефинитивно се изненадувачки, особено ако се земе во предвид дека е снимен за само 950.000 долари. Погледнете го трејлерот за да се уверите колку е страшен хоророт, ако воопшто можете...
| | веќе видена | слични

Останато

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 77 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 201 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 363 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 170 | | | веќе видена

Зоран Заев вчера на два пати ја пласираше тезата дека Груевски бил киднапиран!!?? Со сета тежина на премиерската функција, Заев вчера на два пати ја обвини ...
сите 91 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 156 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хоророт „The Devil Inside“ неочекувано најдобар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: