Османи: Разговорите даваат оптимизам и надеж дека со еден консензус ќе изградиме државен став


4 копии

Добро е што започнаа разговорите со опозицијата за постигнување консензус во државата во однос на спорот за името во пресрет на посетата на медијаторото на ОН ...
| | веќе видена | слични

Високата претставничка на ЕУ Федерика Могерини и комесарот за проширување Јоханес Хан денеска во Стразбур ќе ја претстават Стратегијата за проширување на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Европската Kомисија утре ќе ја објави Стратегијата за проширување со земјите од Западен Балкан, која ќе биде доставена од страна на евроамбасадорот Самуел ...
| | веќе видена | слични

Евроамбасадорот Жбогар утре ќе ја достави стратегијата на ЕУ за напредокот на земјите информираше денеска вицепремиерот Бујар Османи. Според него, Унијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Процесот на преговори со Грција не се крие од граѓаните, туку се уште е рано да се отвори за јавноста, рече вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи во ...
| | веќе видена | слични

Македонија треба да ја искористи шансата која и се пружа во 2018 година да направи придвижување кон членство во ЕУ и НАТО, во спротивно не чека неизвесна ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 238 | | | веќе видена

Постои рок во кој ќе треба да ги смениме личните документи поради новото име на земјата, која со уставните измени е преименувана во Република Северна ...
сите 182 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 176 | | | веќе видена

Откако неговата сопруга Јелена Карлеуша се најде во центарот на скандолозната афера која го тресе Балканот со босанскиот фудбалер Огњен Врањеш, Душко Тошиќ да ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Разговорите даваат оптимизам и надеж дека со еден консензус ќе изградиме државен став

Од:
До кого (е-маил):
Порака: