Балканот и ЕУ: До 2025 година Србија и Црна Гора ќе станат членки, Македонија само ќе напредува


Ова е клучен период за евроинтегративните процеси на Македонија, кога се очекуваат и датумите за одредување на напредокот на земјата на европски план. До 2025 ...
| | веќе видена | слични

Високата претставничка на ЕУ Федерика Могерини и комесарот за проширување Јоханес Хан денеска во Стразбур ќе ја претстават Стратегијата за проширување на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Процесот на преговори со Грција не се крие од граѓаните, туку се уште е рано да се отвори за јавноста, рече вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи во ...
| | веќе видена | слични

Македонија треба да ја искористи шансата која и се пружа во 2018 година да направи придвижување кон членство во ЕУ и НАТО, во спротивно не чека неизвесна ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Соработката меѓу Македонија и Швајцарија и евроинтеграцискиот процес, особено во однос на очекувањата во пресрет на Стратегијата на Европската комисија за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска оствари средба со швајцарската амбасадорка во земјава, Сибил Сутер Теада. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 244 | | | веќе видена

Во Кичево се одржа трибина на тема „Што е референдум и зошто треба да се гласа“, кои се последиците по земјава ако референдумот биде неуспешен, каде се младите ...
сите 37 | | | веќе видена

Во охридската полиција утрово се приведени шест лица, странски државјани без документи за идентификација, за кои постои сомневање дека се илегални имигранти. ...
сите 58 | | | веќе видена

На првиот ден од неделата што завршува со референдум , министерот за надворешни работи Никола Димитров на прес конференција во Владата преку табли со напишани ...
сите 46 | | | веќе видена

Новата верзија на популарниот OnePlus 6 доаѓа со голем број на исти опции, а од новитетите најмногу се истакнува поголемиот екран и селфи камерата која што ...
сите 58 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Балканот и ЕУ: До 2025 година Србија и Црна Гора ќе станат членки, Македонија само ќе напредува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: