Иако е зеленчук, НЕМОЈ ДА ГО ЈАДЕТЕ КОГА ДРЖИТЕ ДИЕТА - ДЕБЕЛЕЕ!

Паровите кои започнуваат заеднички живот во вонбрачна или брачна заедница, многу брзо ја зголемуваат нивната тежина, покажува едно истражување. Истражувањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку сте љубител на тестенини и не сакате да се откажете од нив дури ни за време на диетата, научниците имаат добри вести за вас. Имено, исхраната која се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот министер Миле Јанакиески е пуштен во домашен притвор. „Жалбата на М.Ј. се уважува, па мерката притвор се заменува со мерка куќен притвор во траење ...
сите 358 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша не присуствуваше на погребот на Шабан Шаулиќ. Како што еднаш таа објаснила, не оди на погреби на пријателите, бидејќи се плаши дека тоа нема ...
сите 253 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата, Павле Богоевски ја презакажа за утре седницата поради повеќемината говорници кои се пријавиле за збор, а во текот на дискусијата ...
сите 325 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 116 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иако е зеленчук, НЕМОЈ ДА ГО ЈАДЕТЕ КОГА ДРЖИТЕ ДИЕТА - ДЕБЕЛЕЕ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: