Голем шумски пожар во близина на Атина; Евакуација во тек


4 копии
2 копии

Пожарникарите на југот на Грција веќе трет ден се ангажирани за гасење на пожарите, но и спасување на преживеаните во стравичните пожари кои што избија во ...
| | веќе видена | слични

Пожарите во Кинета и Калитехнополис ба Атиак веќе трет ден се активни, Во Кинета, пожарите се шират на два фронта - еден кон Агио Теодору и другите кон ...
| | веќе видена | слични

Во Кинета, пожарите се шират на два фронта - еден кон Агио Теодору и другите кон Алепохори, а локалните власти ги советуваа жителите уште во вторникот да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Трет ден како се води битката против огнената стихија во Грција. Пожарите сè уште се активни во Кинета и Калитехнополис на Атика. Во Кинета пожарите се шират ...
| | веќе видена | слични

Во Кинете и Калитехнопулис на Атика веќе трет ден беснеат пожари, објави агенцијата АНА. Големите пожари однесоа најмалку 74 животи, вклучувајќи и деца. Повеќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нов пожар изби попладнево во источниот дел на областа Атика во поширокиот регион на Атина, кој исто како и оној од претпладнево во западниот дел на истата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над главниот град на Грција се гледаат густи облаци од чад. Повеќе од 70 пожарникари, 30 противпожарни возила и пет хеликоптери се испратени да се справат со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем шумски пожар во близина на Атина; Евакуација во тек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: