Силно невреме во северна Италија, тројца загинати

До несреќата дошло кај местото Мал Пожаревац, општина Сопот, а се судриле четири патнички возила, комбе и автобус, наведуваат од српското МВР. Едно лице ...
| | веќе видена | слични

Едно лице загина, а пет се повредени во сообраќајна несреќа која се случила утрово околу 5:15 часот на автопатот Белград-Ниш, кон Белград, изјавиле од српското ...
| | веќе видена | слични

Останато

12.10.2017 Партиски делегации на коалициите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ во придружба на кандидатите за советници и за градоначалник на Кочани присуствуваа на ...
сите 139 | | | веќе видена

Во мирна и демократска атмосфера во Македонија вчера се одржаа локалните избори, при што нашата земја положи уште еден испит кога се во прашање демократските ...
сите 327 | | | веќе видена

Каталонските власти нема до четврток да му одговорат на Мадрид дали минатата недела објавија независност на автономната област од Шпанија, јави каталонската ...
сите 275 | | | веќе видена

Сакам да им се заблагодарам на сите граѓани кои денеска излегоа да го остварат своето гласачко право, со што ја заштитија демократијата во Република Македонија ...
сите 193 | | | веќе видена

На кавадаречкиот гигант„ Фени Индустри “му се заканува стечај. Имено поради долговите кои ги имал Фени сметката на овој гигант му беше блокирана . Во јавноста ...
сите 106 | | | веќе видена

Јавните обвинителства во земјава отвориле 13 предистражни постапки поврзани со изборни нерегуларности. Предметите ги работат скопското, битолското и кочанското ...
сите 173 | | | веќе видена

На денот на антифашистичката борба, замолчениот борец за слободна и демократска Македонија, Ѓорѓи Иванов, Фикусот, реши да проговори за соживотот и почитување ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силно невреме во северна Италија, тројца загинати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: